Dresy Južnej Afriky pre MS 2010

Usporiadateľská krajina letných MS predstavila svoje domáce dresy už v novembri minulého roka. Náhradné zelené prišli na rad tohtoročný prvý marcový deň. Výrobcom dresov je nemecká spoločnosť Adidas.

Image and video hosting by TinyPic

Domáci dres je v tradičnej žlto-zelenej kombinácii. Prvky na drese majú predstavovať modernú interpretáciu tradičných juhoafrických umeleckých štýlov. Tie sú viditeľné najmä v okolí výstrihu. Okrem loga juhoafrickej futbalovej asociácie sa na drese nachádza aj logo kvetu Protea. Ten je umiestnený na ľavej strane hrudi a predstavuje rozmanitosť a odvahu. To sú vlastnosti, ktoré by mali počas zápasov nosiť juhoafrickí futbalisti vo svojom srdci. Žlté tričká sú doplnené zelenými trenírkami a žltými štulpňami.

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Náhradné zelené dresy sú kombinované so žltou a čiernou. Opäť sú prítomné prvky juhoafrickej kultúry ako aj logo kvetu Protea. Podobne ako pri žltých dresoch je na zadnej strane tričiek pod výstrihom vlajka Južnej Afriky.

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Tím „Bafana Bafana” sa predstaví na záverečnom turnaji MS vo futbale po tretí krát. Dve doterajšie účasti zaznamenali futbalisti Južnej Afriky vo Francúzsku 1998 a v Japonsku a Južnej Kórei 2002. Na MS 2010 bude usporiadateľská krajina bojovať o postup v skupine A spoločne s Mexikom (11. júna), Uruguajom (16. júna) a Francúzskom (22. júna).

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s