Dresy Argentíny pre MS 2010

Argentína predstavila svoje typické pruhované dresy už začiatkom novembra 2009. Náhradné modré prišli na rad vo februári tohto roku. Dizajny oboch dresov vychádzajú z roku 1986, kedy Argentína v Mexiku získala zatiaľ svoj posledný titul majstrov sveta.

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Hlavné bielo-belasé dresy vychádzajú z podobnosti s argentínskou vlajkou. Pod bielym okrúhlym výstrihom je na prednej strane tričiek umiestnené logo Adidas, na zadnej strane obrázok slnka, ktoré je okrem výskytu na vlajke spomínané aj v texte argentínskej hymny. Na ľavej strane dresu sa nachádza logo argentínskej futbalovej asociácie, podobne ako aj na čiernych trenírkach. Čierne štulpne sú kombinované s belasou a bielou, na prednej strane majú vyšitú skratku AFA.

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Náhradné modré dresy sú taktiež pruhované, pri detailnejšom pohľade si je možné všimnúť striedanie dvoch odtieňov modrej. Pod bielym výstrihom sa v strede trička nachádza logo spoločnosti Adidas, na zadnej strane opäť nechýba obrázok slnka. Náhradné modré tričká by mali Argentínčania nosiť väčšinou s bielymi trenírkami a bielymi štulpňami.

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Zverenci trénera Diega Maradonu budú hrať v Južnej Afrike v B skupine. Na úvod ich 12. júna čaká súboj s Nigériou, následne si 17. júna zmerajú sily s Južnou Kóreou a skupinové boje ukončia 22. júna v stretnutí s Gréckom. Argentína má na svojom konte dva tituly majstrov sveta, čo symbolizujú aj dve zlaté hviezdičky nad logom AFA.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s