Dresy Girondins Bordeaux k 130. výročiu založenia klubu

Francúzsky Girondins Bordeaux sa vo včerajšom stretnutí v Marseille predstavil v nových dresoch venovaných 130. výročiu založenia klubu. Nové dresy od spoločnosti Puma ale šťastie tímu „Les Girondins“ nepriniesli, keď hráči Bordeaux prehrali na trávniku úradujúceho majstra 1:2.

Výrobcom dresov je nemecká spoločnosť Puma. Dizajn je kombináciou retro-štýlu, ktorý sa objavuje túto sezónu aj na dresoch anglického Tottenhamu Hotspur, a tradičného véčka, ktoré už dlhú dobu neodmysliteľne patrí k dresom Bordeaux. Logo výrobcu dresov je umiestnené na pravom pleci a znak francúzskeho klubu sa nachádza na ľavej strane hrudi. Uprostred dresov je viditeľné logo kórejskej automobilky KIA, ktorá je partnerom aktuálne desiateho tímu francúzskej Ligue 1. Na zadnej strane tričiek sa pod výstrihom nachádzajú na bielom pozadí roky 1881 a 2011. Trenírky futbalistov Bordeaux sú modré alebo biele, doplnené o vzor v retroštýle, ktorý je viditeľný aj vo vrchnej časti tričiek.

Girondins Bordeaux bol založený v roku 1881 pôvodne ako strelecký klub. Futbal sa v klube začal hrávať až v roku 1910, pričom prvý oficiálny zápas bol odohraný až o desať rokov neskôr. Pre zaujímavosť, Bordeaux v ňom nad Burdigalienne zvíťazilo presvedčivo 12:0. K významnejším klubovým úspechom patrí šesť titulov v domácej lige (naposledy v sezóne 2008/09), tri zisky domáceho pohára (2002, 2007, 2009) a finálová účasť v Pohári UEFA z roku 1996.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s