Tretie dresy Peru 2011/2012

Britská spoločnosť Umbro predstavila tretie dresy reprezentácie Peru pre roky 2011 a 2012. Dizajn dresov je založený na dresoch z roku 1970, v ktorých Peru zdolalo na MS v Mexiku Bulharsko v pomere 3:2.

Prezentácia sa konala za účasti legendy peruánskeho futbalu Hectora Chumpitaza, ktorý v spomínanom stretnutí prispel k víťazstvu svojej krajiny jedným gólom. Ako je vidno aj na obrázku vyššie, na dresoch je zachovaných niekoľko prvkov vrátane bieleho okrúhleho výstrihu, bielych koncov rukávov ako aj znaku Peruánskej futbalovej federácie.

Dizajn dresov sa podobá súčasným náhradným dresom anglickej reprezentácie, je ale doplnený o niekoľko zaujímavých detailov. V spodnej časti dresu sa nachádza na pravej strane národná rastlina krajiny, ktorou je kvet Cantuta. Na opačnej strane potom nechýba nápis „Tailored by Umbro,“ odkazujúci na výrobcu dresov.

Pozrite si aj video zo spomínaného stretnutia:

Peru dokázalo práve vďaka víťazstvu 3:2 nad Bulharskom postúpiť zo základnej skupiny, no následne už vo štvrťfinále nestačilo na neskoršieho víťaza Brazíliu (2:4). O dresoch Peru pre turnaj Copa América 2011 si môžete prečítať v tomto článku.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s